Rejsy – szkolenia wycieczki – Logpol

OFERTA REJSÓW:

Wielkie Jeziora Mazurskie to raj dla wszystkich żeglarzy i motorowodniaków.

Tylko na Wielkich Jeziorach Mazurskich można przepłynąć pod żaglami śródlądowy szlak wodny liczący ponad 120 kilometrów.

Jezior w Polsce nie brak – są większe i mniejsze, piękniejsze i mniej widowiskowe, bardziej czy mniej oblegane, ale prym z pewnością wiodą Wielkie Jeziora Mazurskie. Wrażenie robi zwłaszcza rozległy obszar, jaki zajmują, a także połączenia między nimi. Ten system dróg wodnych umożliwia żeglugę pomiędzy całą Krainą Wielkich Jezior Mazurskich, a może nawet niedługo będzie można dostać się stamtąd aż do samego Bałtyku?

Szlak Wielkich Jezior Mazurskich – warto wiedzieć – jest unikalnym szlakiem wodnym na skalę europejską – nie ma na naszym kontynencie drugiego tak pięknego, rozległego i rozmaitego, nie tylko pod względem przyrodniczym! Nic więc dziwnego, że rokroczne na Mazury ściągają tłumy turystów – miłośników żeglugi, wędkarstwa czy po prostu letników lubiących wypoczynek w pięknym otoczeniu. Jeśli już wybierzecie się na Mazury, zamiast tylko leżeć plackiem na plaży czy pluskać się w jeziorze, koniecznie skrzyknijcie znajomych i spróbujcie z nami przepłynąć Szlak Wielkich Jezior Mazurskich. Naprawdę gorąco do tego zachęcamy!

Swoje rejsy organizujemy w terminach tygodniowych. Więcej o rejsach w terminarzu.

TYP REJSU
TERMINILOŚĆ DNIORIENTACYJNA TRASACENA REJSUWOLNYCH MIEJSCWIĘCEJ INFORMACJI
Rejsy turystyczne lub szkoleniowe na życzenieOrganizujemy w terminach tygodniowych od 02.05.2020 do 26.09.2020

7Szlak Wielkich Jezior Mazurskichuzależniona od rodzaju rejsu.na zapytanieSPRAWDŹ

Proponujemy rejsy turystyczne i szkoleniowo-turystyczne na Bornholm który zauroczył nas swoim niebywałym klimatem, piękną przyrodą i niebywałym błękitem Morza Bałtyckiego.

Bornholm ze względu na niewielką powierzchnię i specyficzny klimat co roku przyciąga do siebie wielu turystów. Co ma do zaoferowania? Wypoczynek na jednych z najlepszych plaż w północnej Europie, w bliskości z naturą w ciszy i spokoju. Na północy wyspy na turystów czekają majestatyczne klify, które łączą się z błękitem Morza Bałtyckiego. W tym regionie najważniejszym miejscem są największe w Skandynawii ruiny zamku średniowiecznego – Hammershus. Centrum wyspy to las Almindingen – jeden z największych kompleksów leśnych w Danii – doskonałe miejsce na piesze wycieczki, pomiędzy starymi drzewami bukowymi, dzikimi partiami skał i leśnymi jeziorkami, jeden z traktów prowadzi na najwyższe na wyspie wzniesienie: Rytterknagten (162 m n.p.m.). Wschodnia strona to malownicze miasteczka przycupnięte nad brzegiem morza. Południe wyspy to kilometry piaszczystych plaż, które ciągną się od Rønne aż do Balki.

Bornholm położony jest w północnej części Europy, jednak ze względu na duże nasłonecznienie jest swoistym ewenementem jeśli chodzi o Skandynawię. Na wyspie panuje mikroklimat, który sprzyja rozwojowi takich roślin jak figi – rosną one niemal w każdym ogródku na wyspie. Popularne są także drzewka brzoskwiniowe i winogrona. Jeśli chodzi o oryginalną roślinność to sporą atrakcją są drzewa Araukarii (Igława), charakteryzują się one bardzo grubymi igłami oraz pięknymi szyszkami.

Praktycznie 20% terenu Bornholmu zajmują lasy, największy z nich tajemniczy Almindingen, porasta powierzchnię ponad 2000 ha. To trzeci pod względem wielkości las w Danii.

Ciekawostką jest to, że Almindingen to teren niemal całkowicie sztucznie zalesiony, pierwotna forma lasu została wykarczowana przez mieszkańców, którzy drewno wykorzystywali jako materiał opałowy. W roku 1800 Hans Romer postanowił ponownie zalesić teren i uchronić las przed dalszą dewastacją, rozpoczął tworzenie nowego kompleksu leśnego, w którym przeważają drzewa iglaste – świerki i sosny. Las został otoczony murem, miał on stanowić ochronę dla młodych drzewek nie tylko przed ludźmi, ale również przed zwierzętami.

Bornholm słynie z wędzonych śledzi, tak więc drewno z drzew rosnących na wyspie wykorzystywane jest przy procesie wędzenia, jest to głównie drewno olchowe.

Skarbem bornholmskich lasów są grzyby i owoce leśne. Urodzaj grzybów zyskał sławę wśród turystów – uwielbiających grzybobranie, którzy na wyspę przyjeżdżają właśnie w tym celu.

Północna część wyspy, a w szczególności Hammeren są bogactwem przyrodniczym wyspy, głównie ze względu na rozległe wrzosowiska, które tworzą bajecznie kolorowe dywany, pomiędzy nimi wiją się wąskie ścieżki ułatwiające turystom podziwianie widoków. Spośród fioletów wynurzają się zielone krzewy jałowca oraz innej roślinności, tworząc fantastyczne palety barw.

Ale Bornholm to również ciekawa fauna, szczególną atrakcją są rezerwaty ornitologiczne przyciągające amatorów obserwowania ptaków. Jeden z rezerwatów – Hundsemyre, położony jest przy ścieżce rowerowej prowadzącej z Nexø do Balki, to siedlisko ptaków wodnych.

Największy rezerwat to Græsholmen, należący do archipelagu Ertholmenem gniazda swoje mają tam alki i nurzyki – to jedno z większych tego typu miejsc w Danii.

Wody morskie oblewające Bornholm obfitują w śledzie, dorsze, łososie i pstrągi morskie. Co roku na wyspie odbywają się zawody trollingowe, które budzą wielkie emocje wśród uczestników. Wędkarze mogą skorzystać z oferty ośrodków trollingowych lub wziąć udział w połowach dorszy z kutrów rybackich.

Bardzo popularne jest wędkowanie z brzegu, w tym przypadku warto jednak zapoznać się z przepisami ograniczającymi połowy wokół ujścia strumieni do morza.

TYP REJSU
TERMINILOŚĆ DNIORIENTACYJNA TRASACENA REJSUWOLNYCH MIEJSCWIĘCEJ INFORMACJI
Rejs turystyczno -szkoleniowy06.06.2020 – 13.06.20207Kołobrzeg – Bornholm – Christiansø – Kołobrzeganulowany0SPRAWDŹ

Na krystalicznie czystych wodach we władaniu Posejdona leży 5 greckich archipelagów, o których pięknie nie śniła sama Afrodyta. Dziwi Was, że w tych okolicznościach Odyseusz tak długo wracał do domu? Może i Wy zechcecie zostać tam na dłużej.

Piaszczyste plaże i krystalicznie czysta woda, skąpane w słońcu zabytki, długowieczne gaje oliwne. Wakacje w Grecji mają cudowny klimat, niezależnie od miejsca, na które się zdecydujecie.

Grecja to niepowtarzalne kolory, dojrzałe owoce , zapachy winnic, gajów oliwnych, ulice pełne kwiatów.

Woda w morzu ciepła a porty i zatoki czekają na nas.

Jeśli do tego dołączymy wspaniałą atmosferę, Greckie wina, kuchnię pełną przysmaków

i szansę na zobaczenie zatoczek do których można dotrzeć tylko od strony morza

i zabytków rozsianych po wyspach i na Peloponezie to jest tylko jedno słowo

które trzeba wypowiedzieć …. warto !

TYP REJSU
TERMINILOŚĆ DNIORIENTACYJNA TRASACENA REJSUWOLNYCH MIEJSCWIĘCEJ INFORMACJI
Rejs szkoleniowo-turystyczny06.06.2019 do 13.06.20207Ateny- Cyklady-Ateny lub Ateny- Aegina, Poros.Hydra,Ermioni,Spetes, Methana,Epidavros, Atenyrejsy anulowane0SPRAWDŹ

Bez względu na to, który region Chorwacji odwiedzamy, w każdym miejscu znajdziemy piękne miejsca. Czy będzie to kontynentalna część kraju, Istria, Kvarner czy też Dalmacja. Piękne miejsca na romantyczne spacery nocą, wakacje z dziećmi oraz na uprawianie sportów ekstremalnych.

Czasami będą to niesamowite szczyty, a czasem najpiękniejsze plaże. Innym jeszcze razem udamy się na bajkowe wyspy, których w Chorwacji nie brakuje. Chorwacja słynie z wielu miejsc, które bardzo często kwalifikują się w rankingach na najpiękniejsze miejsca w Europie i na świecie warte zobaczenia. Więc jeśli ktoś następnym razem Cię zapyta jaki jest najpiękniejszy region Chorwacji bez wahania odpowiedz – cała Chorwacja jest piękna!

Zapraszamy na niezapomniane rejsy po pięknej Chorwacji

TYP REJSU
TERMINILOŚĆ DNIORIENTACYJNA TRASACENA REJSUWOLNYCH MIEJSCWIĘCEJ INFORMACJI
Rejs turystyczno-szkoleniowy20.06.2020 -27.06.20207Biograd-Telascica-Kornat-Piskera-Sibenik-Biogradrejsy anulowane0SPRAWDŹ

Już wkrótce… 🙂