Rejsy – szkolenia wycieczki – Logpol

O NAS

Jesteśmy grupą pasjonatów uprawiających turystkę żeglarską. Wszystko zaczęło się w 1987 roku kiedy pasję do żeglowania zaszczepiono nam na obozie szkoleniowym w Harcerskim Ośrodku Morskim w Pucku.

Przygodę z samodzielnym żeglowaniem i pierwsze doświadczenia zdobywaliśmy żeglując na Mazurach, Jezioraku i Solinie.

Po jeziorach przyszedł czas na morze. Zaczynaliśmy od krótkich kilkudniowych rejsów po Zatoce Gdańskiej.

Stopniowo nabieraliśmy coraz większego doświadczenia żeglarskiego uczestnicząc w rejsach po morzu Bałtyckim, Śródziemnym, Adriatyku czy morzu Egejskim.

Chcąc dzielić się z innymi radością  i poczuciem wolności jaką daje żeglowanie od kilku lat organizujemy rejsy i szkolenia żeglarskie połączone z turystyką i zwiedzaniem pięknych i ciekawych miejsc na całym świecie.

Oprócz poczucia wolności i zadowolenia żeglarstwo uczy współpracy i myślenia o innych, daje pokorę i otwartość wobec ludzi, daje potrzebę wyciszenia, refleksji, zadumy. Pozwala poczuć przyrodę, poznać jej kaprysy, okiełznać zachowując jednocześnie pełen dla niej szacunek. 

Z każdym nowym rejsem poznajesz coś nowego, zdobywasz nowe doświadczenia. Żeglowanie to ciągłe zmaganie się z żywiołami wody i wiatru, to nieporównywalna z niczym przygoda, to kontakt z ludźmi, zupełnie inny niż codzienny. 

Żeglowanie daje poczucie wolności, ale jednocześnie wyrabia poczucie obowiązku i odpowiedzialności za innych. W sposób doskonały potrafi uzmysłowić człowiekowi związek między wolnością a obowiązkiem, uczy że prawdziwa wolność to nie brak zasad i ograniczeń.

Żeglowanie daje możliwość poznawania nie tylko nowych ludzi, ale również nowych miejsc, regionów, państw. Uczy myślenia, planowania i analizy, stwarza konieczność nabycia wiedzy z bardzo wielu dziedzin. Przypomina o rzeczach podstawowych jak wspólna praca i zabawa, ćwiczy charakter i daje poczucie spełnienia. Pozwala zapomnieć o sprawach życia codziennego i poczuć dotyk żywiołów wody, lądu i powietrza.